TOP
14. prosince 2023, Bratislava
3 minuty na prečtení

Michaela Braun: Náhled do zákulisí lidských zdrojů (rozhovor)

Article decoration left Article decoration right

V rozhovoru s Michaelou Braun, naší HR & Capacity manažerkou, se dozvíte jak spravuje svět lidských zdrojů, co ji každý den těší, a co jsou věci, které miluje nejvíce.  

 

Jak dlouho už pracuješ v EMARKu? Jaká byla tvá cesta do firmy?  

V EMARKu pracuji téměř osm let. Můj první kontakt s firmou proběhl ještě během studia na vysoké škole, když Martin Kostič (CEO) přišel přednášet jako dřívější absolvent. Tehdy jsem pracovala v bance, kde se právě implementovala technologie, o které mluvil. Možná právě proto jsem jeho přednášku vnímala aktivně a EMARK mi nějak utkvěl v paměti. Když jsem vybírala téma diplomové práce, ozvala jsem se EMARKu, a kromě toho jsem získala i práci.  

Martin jednou řekl, že jsem asi nejflexibilnější člověk ve firmě z hlediska různorodosti pozic a agendy v čase. Začala jsem se školeními, postupně jsem nějak přirozeně přešla do HR až jsem celou oblast převzala, přitom dělám různé aktivity spojené s provozem, fakturací a podobně. S příchodem Covidu jsme utlumili do té doby aktivní nábor, takže vznikl prostor pro novou výzvu a mohla jsem se více věnovat projektového managementu a kapacitnímu plánování.  

Management a exekutiva procesů klasického „HR“ a řízení interních kapacit na projektech tedy aktuálně představují jádro mé agendy.
 

Jak bys blíže popsala svoji pracovní pozici?  

Když to rozdělíme na konkrétní aktivity, má práce spočívá v účasti na pohovorech, spolurozhodování o přijetí a nastavování podmínek. Kromě toho se zabývám formalitami při nástupu a onboardingem nových zaměstnanců. Současně se starám o mzdovou a personální agendu, sleduji celkový well-being kolegů a řídím menší projekty od jejich začátku do konce. Spolupracuji i s obchodním oddělením a dohlížím na hladký start projektů. Koordinuji kapacity technického týmu, aby bylo zajištěno, že kolegové pracují na projektech, které byly naplánovány, a vše je v pořádku. Na projektech se čas od času na straně klienta objevují komplikace a buď slíbené podklady nebo validace ne a ne přijít, nebo je třeba najednou mít všechno hned hotové.  

 

Jak vypadá a probíhá tvůj běžný den v práci?  

Velmi to závisí na tom, o jaké části měsíce mluvíme a zda nastupuje někdo nový. Nováčci často nastupují právě k 1. dni v měsíci, takže je onboarduji. Začátkem měsíce se postarám také o to, aby proběhly všechny procesy související se mzdami a fakturací dodavatelů. Pokud je třeba, zkontroluji evidenci a pomůžu v nejasnostech s fakturací projektů. Během měsíce řeším smlouvy, kontroluji, zda plánované projekty běží tak, jak mají, a řeším ad hoc záležitosti. Informuji se u kolegů, zda je vše v pořádku. Kromě toho pracuji hlavně s Jirou, Confluence a Qlikem, kam zadávám vstupy nebo kontroluji načtená data, a podle toho koordinuji. Dříve jsem školila i klienty.  Hodně komunikuji. Někdy mám pocit, že 6 hodin ze dne jen protelefonuji. 😀   

 

Jaké rady související s tvou kariérou bys dala svému o 5 let mladšímu já?  

Více si věř.  

 

Čemu se nejraději věnuješ mimo práci?  

Miluji pohyb a když ho pár dní nemám, tak jsem mrzutá. 😀 Takže běh, jóga a turistika. Pobyt v přírodě je něco, co mě uklidňuje.  

  

Jaká je tvá ideální dovolená?  

Je to kombinace hor a moře. Řekněme, že by to mohl být týden v italských Dolomitech a potom pár dní relaxu na některé z krásných pláží. Protože nám doma brzy přibude miminko, zeptejte se mě za rok, odpověď bude určitě jiná. 😀

Související články

Další podobné články, které by vás mohly zajímat